Trwa głosowanie w 11. edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Głosowanie internetowe trwa do 31 października pod adresem https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/glosowanie-2023-2024/?IdLink=1874 

Można zagłosować na 5 projektów ponadosiedlowych i 5 projektów osiedlowych (z maksymalnie dwóch różnych osiedli)

Mam niebywałą przyjemność zaprezentować 31 projektów, których jestem liderem i które serdecznie polecam przy głosowaniu.

MAMY Przestrzeń w Łodzi!

Jest to kontynuacja projektu tworzonego z sukcesami od lat.

Projekty zakładają zakup i montaż ławek przystosowanych do karmienia i przewijania niemowląt. Celem jest utworzenie i zabezpieczenie miejsc do karmienia i przewijania niemowląt oraz zapewnienie intymności rodzicom i dzieciom.

B069RA – MAMY Przestrzeń nad Sokołówką
B088BD – MAMY Przestrzeń w Parku Szarych Szeregów
B089BC – MAMY Przestrzeń w Parku Struga
B090BD – MAMY Przestrzeń w Parku Ocalałych
B091BD – MAMY Przestrzeń w Parku Helenów
B094BD – MAMY Przestrzeń w Parku Śledzia

G061CD – MAMY Przestrzeń w Parku Dąbrowskiego
G062CD – MAMY Przestrzeń w Parku przy Leczniczej
G069PK – MAMY Przestrzeń w Parku im. Legionów

L046 – MAMY Przestrzeń na Młynku
L047 – MAMY Przestrzeń na Stawach Stefańskiego
L048 – MAMY Przestrzeń na Stawach Jana
L049 – MAMY Przestrzeń w Łagiewnikach
L050 – MAMY Przestrzeń przy ZOO
L051 – MAMY Przestrzeń na Zdrowiu

W074ZA – MAMY Przestrzeń w Parku Podolskim
W075SW – MAMY Przestrzeń w Parku nad Jasieniem
W077ST – MAMY Przestrzeń w Parku Baden-Powella
W092SW – MAMY Przestrzeń w Parku 3 Maja
W158SW – MAMY Przestrzeń w Parku Widzewskim

Strefa relaksu na Żubardziu

Projekt zakłada rewitalizację przestrzeni na działce B45-45/43 na osiedlu Bałuty-Centrum. Plan zagospodarowania przestrzeni obejmuje umieszczenie elementów małej architektury w tym: 5 ławek miejskich, 3 koszy na śmieci, jednego na psie odchody, montaż 1 lub 2 urządzeń zabawowych dla dzieci z nawierzchnią bezpieczną, 2 latarni solarnych, gazonu z nasadzeniem, stojaka na rowery. Ponadto projekt zakłada: inwentaryzacje zieleni (wycięcie dziko rosnącego krzewu w zatoczce chodnikowej) odnowienie trzepaka, utworzenie 2 ścieżek oraz nasadzenia (krzewy trzmieliny ogradzające właz, trawy ozdobne i krzewy przy ścieżkach, dwie magnolie.

Wydział Gospodarki Komunalnej pozytywnie zaopiniował projekt, pisząc w uzasadnieniu: „Realizacja przedmiotowego zadania wpłynie korzystnie na estetykę otoczenia oraz polepszy jakość życia okolicznych mieszkańców.”

Zdrowy maluch - konsultacje z logopedą i fizjoterapeutą

Projekt zakłada badania noworodków i niemowlaków pod kątem zaburzeń budowy ciała, napięcia mięśniowego, budowy jamy ustnej i trudności w karmieniu.

Projekt uzyskał pozytywną opinię Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ.

Ekologiczny i zawsze aktualny rozkład jazdy - wyświetlacze e-ink na przystankach

Projekt zakłada montaż wyświetlaczy e-ink na przystankach zlokalizowanych na węźle Piotrkowska Centrum. Elektroniczny rozkład jazdy jest rozwiązaniem ekologicznym, pozwalającym obniżyć koszty wynikające z wymian rozkładów papierowych. Rekomendacja dla tablic z danymi statycznymi.

Projekt uzyskał pozytywną opinię Zarządu Dróg i Transportu oraz Zarządu Inwestycji Miejskich.

Bezpieczne schody w Parku Julianowskim

Projekt zakłada renowację schodów znajdujących się na terenie Parku Julianowskiego, tak aby nie zagrażały bezpieczeństwu korzystających oraz aby były przystępne dla osób starszych i rodziców z dziećmi.

Zabawa bez barier nad Sokołówką

Projekt zakłada zakup i montaż huśtawki dla osób z niepełnosprawnością ruchową, w miejscu do którego jest możliwość dotarcia dla osoby poruszającej się na wózku.

Łąki kwietne

B065BC – Łąka kwietna na Skwerze Jagiełły
B099BC – Kwietna ul. Mackiewicza
W162ZA – Łąka kwietna w Parku Podolskim

Jak same nazwy projektów wskazują, zakładają one wysianie łąk kwietnych w ww. lokalizacjach, co niewątpliwie upiększy wspomniane okolice 🌸🌺🌼

Bezpieczny przystanek Julianowska-Żarnowcowa

Projekt zakłada zakup i montaż wiaty przystankowej na przystanku Julianowska – Żarnowcowa (0236) Montaż wiaty poprawi komfort oczekujących na autobus.

Patronki dla łódzkich tramwajów

Projekt zakłada nadanie patronek łódzkim tramwajom typu Pesa i Modertrans. Patronkami tramwajów byłyby kobiety związane z naszym Miastem i zasłużone dla Łodzi jak np. : Łódzkie Włókniarki, Halina Szwarc, żony łódzkich fabrykantów, Maria Kwaśniewska. Imię patronki zostałoby umieszczone na zewnątrz tramwaju, nad jego pierwszymi drzwiami (licząc od stanowiska motorniczego). Wewnątrz tramwaju zostałaby umieszczona tabliczka z danymi patronki tramwaju oraz krótkim opisem jej postaci. Opcjonalnie informacje z tabliczki mogłyby być także wyświetlane na ekranach informacji pasażerskiej w tramwaju.

Prząśniczka w każdej szkole!

Projekt zakłada zakup i montaż na korytarzu każdej placówki edukacyjnej na terenie miasta oprawionego tekstu Prząśniczki – hejnału miasta Łodzi. Projekt ma na celu wzmacnianie lokalnego patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.